Aç Bırakma Hırsız Edersin Çok Söyleme Arsız Edersin

Bu sayfamızda aç bırakma hırsız edersin, çok söyleme arsız edersin sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu konudaki kompozisyon çalışmamıza yer vermeye çalışacağız.

Bir çocuğun eğitiminde anne ve babanın tavrı çok önemlidir. Çocuk, her şeyden önce temel ihtiyaçlarının karşılanması için anne ve babasına muhtaçtır. Bu nedenle anne ve babalar çocuk gelişiminde çok dikkatli olmalıdır.

Fiziksel ihtiyaçları karşılanmayan, karnı doyurulmayan bir çocuk; bu ihtiyaçlarını karılamak için başka yollara başvuracaktır. Bir çocuk bir ya da iki gün aç durabilecek ancak bundan fazlasına dayanamayacaktır. Hal böyle olunca da bu çocuk karnını doyurmak için başkalarının malına göz koyacak, böylece hırsızlığı öğrenecektir.

Aynı şekilde bir çocuk sürekli hakarete maruz kalıp, her zaman eleştirilirse bu çocuk bir süre sonra duyarsızlaşacak ve söylenenler onun üzerinde etki göstermeyecektir. Bu sebeple çocuk yetiştirmede anne ve babalara büyük görevler düşmektedir. Çocuğun öncelikle fiziksel ihtiyaçları karşılanmalı, ardından da sevgi ile büyütülmelidir.

Aç Bırakma Hırsız Edersin Çok Söyleme Arsız Edersin Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir