Adamın İyisi İş Başında Belli Olur Ne Demektir

Bu sayfamızda adamın iyisi iş başında belli olur sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu konudaki kompozisyon çalışmamıza yer vermeye çalışacağız.

Her insanın kendine göre birtakım özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle dünyadaki insanlar türlü türlüdür. Bu dünyada çalışkan, tembel, azimli, dürüst, hilekar, düzenbaz vb. insanlar iç içe yaşamaktadır.

Bir insanın sahip olduğu kişilik özelliğini anlayabilmek için o insanın nasıl çalıştığına bakmak yeterlidir. Bir kişi her ne kadar kendisini övse de, her ne kadar çok iyi olduğunu belli etse de atalarımız: “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.” Demişlerdir. Çünkü bir insanın gerçek huyu ve özelliğini anlamanın en kolay yolu onun yaptığı işi gözlemleyerek ortaya çıkmaktadır.

Bir insan çok becerikli, çok bilgili olsa da o bildiklerini eyleme dönüştüremiyorsa bildiği şeyler hiçbir işe yaramamaktadır. İşin zamanında giden, sorumluluklarını yerine getiren, planlı çalışan, işini aksatmayan, her zaman üretken olan kişiler takdiri hak etmektedir. Bu kişilerin kendileri hakkında bir şey söylemelerine gerek yoktur.

Adamın İyisi İş Başında Belli Olur Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir