Aile Bütçemize Nasıl Katkıda Bulunabiliriz

Aile bütçesi, ailelerin geçimlerini sağlayabilmeleri ve normal yaşam standartlarında yaşayabilmeleri oldukça önemlidir. Bu nedenle de aile bireyleri öncelikle aile bütçelerini düşünmelidirler ve harcamalarını bütçelerine göre yapmalıdırlar ve aynı zamanda da tasarruf etmelidirler ve aile bütçesine katkıda bulunmalıdırlar ki en büyük katkı aslında tasarruftur.

Aile bireyleri olarak aile bütçesine bizler de farklı şekillerde katkıda bulunabiliriz tabi ki bunun için öncelikle sahip olduğumuz yeteneklerimizi saptamalıyız ve bu doğrultuda kullanmadığımız eşyaları değerlendirerek onları tekrar kullanıma kazandırıp satabiliriz ve böylece aile bütçemize biraz da olsa katkı sağlamış oluruz.

Diğer bir seçenek yarı zamanlı işlerde çalışmak olabilir. Örneğin; bütün gün evde oturmak yerine yarım zamanlı personel arayan iş yerlerine başvurarak yarım zamanlı diğer bir deyişle part time olarak çalışıp aile bütçemize katkı sağlayabiliriz.

Başka bir seçenek ise yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi tasarruf etmektir. Örneğin; evlerimizde kullandığımız ve kullandıkça tükenen ürünleri tasarruflu olarak kullanırsak yeni masraflar çıkmamış olur ve böylece de tasarruf etmiş oluruz. Mesela; elektriği ve suyu da kontrollü kullanmak faturalarımızın daha düşük gelmesini sağlayacaktır ve bu da tasarruf ettiğimizin bir göstergesidir.

Aile Bütçesine Nasıl Katkı Sağlarız Konusundaki Yorum ve Fikirlerinizi Sizler de Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir