Ailede Fedakarlık İle İlgili Yazı

Bir kişinin çevresinden hiç bir karşılık ya da bedel beklemeden, kendinden ödün vererek yapmış olduğu iyiliklere “fedakarlık” adı verilir.

Fedakarlık yapan bir kimse yaptığı iyiliği sadece iyi niyetinden ve o kişiye verdiği değerden dolayı yapar ve yaptığı iyiliğin karşısında hiç bir karşılık beklemez eğer karşılık beklerse bu bir fedakarlık olmaz.

Arkadaşlar arasında, eşler arasında ve aile arasında bir çok fedakarlık örneği görmek mümkündür ancak fedakarlıkların en karşılıksız yapılanları ise ailede görülmektedir. Çünkü anneler ve babalar evlatlarından; evlatlar ise anne ve babalarından yaptıkları hiç bir güzel şey için karşılık beklemezler çünkü onlar bir ailedir ve ailede herkes birbirinin iyiliğini düşünür.

Aile fertlerinden olan anne ve babalar özellikle evlatları için oldukça büyük fedakarlıklar yaparlar. Örneğin; çocuklarının okuyup iyi bir eğitim almasını ister tüm anne ve babalar. Bu nedenle de sürekli çalışırlar ve çalışıp kazandıkları parayı da evlatlarının eğitimlerine harcarlar. Evlatları giysin diye kendilerine değil evlatlarına alırlar, evlatları yesin diye kendilerine değil evlatlarına yedirirler ve bu fedakarlıkların hiç birinde aile fertleri birbirinden karşılık beklemezler.

Aileye Fedakarlık İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir