Ailenin Birey ve Toplum Açısından Önemi

Bu sayfamızda ailenin çocuk için önemi hakkında bilgi vererek ailenin birey ve toplum açısından önemi nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Bir toplumu oluşturan en küçük yapıya aile adı verilmektedir. Toplumda aile kültürünün ve yapısının doğru şekilde oluşturulması o toplumun temelinin sağlam atılmış olması anlamına gelmektedir.

Bir birey hayatı boyunca edinmiş olduğu tüm bilgileri, gelenek ve görenekleri, büyüklere saygı, küçüklere sevgiyi, toplum kurallarına uymayı, doğruyu ve yanlışı ilk olarak ailede öğrenmektedir. Bu konuda okullar her ne kadar çok etkili olsa da birey okula başlamadan önce tüm bu değerleri ilk olarak ailesinde öğrenmektedir. Sağlıklı ve mutlu ailelerde büyüyen çocuklar ileride sağlıklı ve mutlu bireyler olmakta, dolayısıyla bu bireyler toplumu oluşturan fertler olduğundan toplum da sağlam temeller üzerine oturtulmuş olmaktadır.

Toplumunu düzeltmek isteyen ülkeler öncelikle aile yapısını düzeltmeli ve aile kurumuna önem vermelidir. Aile toplumun direğidir, yıkılıp yok olmak istemeyen toplumlar öncelikli olarak aile kavramına önem vermelidir.

Ailenin Toplumdaki Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. aa

    yokk

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir