Alexander Graham Bell

Bu sayfamızda Alexander Graham Bell kimdir sorusunun cevabını vererek Alexander Graham Bell hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Alexander Graham Bell bir Amerikan mucit ve fizikçidir ve aslen İngiliz asıllıdır. Graham Bell 1847 senesinde Kanada’da dünyaya gelmiştir. Öncelikli olarak müziğe merak salan Graham Bell, bir süre sonra müziği bırakarak babası gibi fonetikle uğraşmaya başlamıştır. İlk olarak Londra’ya yerleşmiş ardından ise hastalık sebebiyle yeniden Kanada’ya dönmüştür. Burada işitme engellilere konuşma eğitimi vermiştir.

Graham Bell, 1876 senesinde telefonu icat ederek çok önemli bir buluşa imza atmıştır. Bu icatı esnasında yapmış olduğu çalışmalarda Graham Bell’in asıl amacı, sağırların sorunlarına çare bulmaktı. Bu amacına ulaşamasa da Graham Bell, binlerce kilometre uzaklıktaki insanların birbirlerini duyabilmesini sağladı. Graham Bell’in annesi de doğuştan işitme engelliydi ve bu sebeple dedesi ve babası işitme engellilerin duyabilmesi için büyük mücadele vermekteydi. Ailesinden etkilenen ünlü bilim adamı da kendisini bu yola adadı ve babasının ölümün ardından onun çalışmalarını üstlenerek geliştirmeye çalıştı.

Alexander Graham Bell Neyi İcat Etti Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir