Alışkanlıklarımızın Bizi Esir Almasına İzin Vermemeliyiz Kompozisyon

Bu sayfamızda alışkanlıklar ile ilgili bilgi vererek alışkanlıklarımızın bizi esir almasına izin vermemeliyiz sözünün anlamı hakkında kompozisyon çalışmamızı paylaşacağız.

Her insanın hayatta sahip olduğu birtakım alışkanlıklar bulunmaktadır. Bu alışkanlıkların belirli bir seviyeye kadar var olması oldukça normaldir, ancak kişi bu alışkanlıklara aşırı bağlı olursa o zaman insan için olumsuz durumlar söz konusu olabilmektedir.

Bir insan var olan alışkanlıklarına aşırı bağlı olduğunda bu alışkanlıklar bağımlılık haline dönüşmektedir. Bu bağımlılık ise kişinin diğer günlük işlerini yapmasına engel olmaktadır. Örneğin bir insan televizyon programlarını sabahtan akşama kadar izleme alışkanlığına sahip ise bu kişi diğer işlerini yapmak yerine sürekli televizyon izleyecek, bu alışkanlığa esir olmak ise insana bir süre sonra zarar vermeye başlayacaktır.

Alışkanlıklar bizi esir almadığı sürece insan üzerinde olumlu etkiler sağlayabilir. Örneğin kitap okumak, yürüyüşe çıkmak olumlu bir alışkanlıktır ve bu alışkanlıklar kişiye zarar vermez. Önemli olan zararlı alışkanlıklara esir olmamaktır.

Alışkanlıklar İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir