Anneler İçin Özel Televizyon Geliyor

Dünyanın en zor sorumluluklarından birinin hamilelik dönemindeki hassasiyet ile çocuk bakımı olduğu biliniyor. Bu konu ile ilgili bir gelişme olarak annelere özel televizyon geliyor. Annelere özel televizyon ile kadınların hamilelik dönemleri ve çocuk bakımına ilişkin bilgiler verilmesi ve bu konuda annelere rehber olunması amaç ediniliyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen bir çalışma ile artık annelerin hamilelik dönemlerini ve çocuk bakımı işlerini daha kolay bir şekilde devam ettirebilecekleri öne sürülüyor. Hamilelik ve bebek bakımı ile ilgili genel bilgilerin verilmesi amaçlanan bir internet yayın kanalı olarak belirlenen ‘Anne ve Bebek Tv’ ile hem annenin hem de bebeğin daha sağlıklı bir yaşam sürdürmesi sağlanacak. Bu konu ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunan Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü olan Ömer Tontuş, 2 Mayıs tarihinde internet üzerinden yayın yapmaya başlayacak olan bu kanalın anne adaylarının ve annelerin bebek bakımına ilişkin tüm sorularına cevap bulabileceğini söylüyor.

Hamileliklik dönemi, erken gebelik, bebek doğduktan sonraki dönem, bebeğin ve annenin sağlığı, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam tarzı ile ilgili bilgilerin verilmesi amaçlanan bu kanal sayesinde artık annelerin işi daha kolay bir hale geliyor. Bu kanalda 600 video bulunduğunu belirtenSağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü olan Ömer Tontuş, bu uygulamanın başka bir ülkede olmadığını ve annelerin yanı sıra bu uygulama sayesinde babaların da sorularının cevap bulabileceğini sözlerine ekliyor.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir