Aziz Nesin Şimdiki Çocuklar Harika Özeti

Bu sayfamızda Şimdiki Çocuklar Harika kitabının özeti hakkında bilgi vererek Aziz Nesin kimdir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Babası yeni bir işe giren Zeynep ve ailesi Ankara’ya taşınmak zorunda kalmıştır. Zeynep Ankara’ya gittikten sonra İstanbul’daki arkadaşı Ahmet ile mektuplaşmaya başlamış ve kitap bu mektuplaşmalardan meydana gelmiştir.

Zeynep bir mektubunda yeni evini ve arkadaşlarını anlatmış, Ahmet de okullarında gelen müfettişi anlatan bir mektupla cevap vermiştir. Bir sonraki mektupta Zeynep babasının arkadaşları ile ettiği kavgayı ve babasının öğütlerini anlatırken; Ahmet de fedakarlık ile ilgili bir mektup yazarak yeni öğretmeninden bahseder. Kitap sonuna kadar Zeynep ve Ahmet’in mektupları ve bu mektuplarda işlenen temel konular ile devam etmektedir. Bu mektuplar arası kesilmeden çocuklar tarafından birbirlerine gönderilmektedir. Mektuplardan birinde çocuklar arkadaşlarının acı dolu hikayelerini birbirlerine anlatmaktadırlar. Arkadaşlarının doğum günü, pasaklı olmakta vaz geçmek, büyükbabayı ziyaret, yeni yıl için planlar mektuplarda işlenen diğer konular arasında yer almaktadır.

Şimdiki Çocuklar Harika Kitap Özeti Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Shhsjsjskaksb

    Tam ozeti mi bu sinavda cikacak da

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir