Bizden Öncekiler Bize Neler Bırakmışlardır

İnsanlar dünyaya gelir, burada ömürlerini tamamlar ve ardından hayata gözlerini yumarlar. Her insan doğmaktan geri kalmadığı gibi ölmekten de geri kalmayacaktır. Hayatta önemli olan güzel bir ömür sürerek bunun ardından geride kalanlara güzel şeyler bırakabilmektir. Peki, bizden öncekiler bize neler bırakmışlardır?

Bizden önceki insanların bize neler bıraktığını bize tarih bilimi öğretmektedir. Atalarımızdan bize miras kalan birçok tarihi zenginlik bulunmaktadır. Bu zenginliklerin başında ise yaşadığımız dünya gelmektedir. Her insan içinde bulunduğu topluma bir şeyler katmakta, yaşadığı çevreyi güzelleştirerek ya da daha kötü bir hale getirerek kendisinden sonraki kuşaklara aktarmaktadır. Bununla birlikte yapılan tarihi eserler, atalarımızdan bize kalan en önemli miraslardan bir tanesidir.

Sanat alanında yapılan çalışmalar, bilimsel anlamdaki buluşlar, icat edilen makineler gibi bilim ve sanat alanında yapılan her türlü çalışma atalarımız tarafından bize bırakılmış olan değerlerdir. Ayrıca her insan maddi varlığını da öldükten sonra çocuklarına miras bırakmaktadır.

Atalarımızın Bize Bıraktığı Miraslar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

3 Yorum Yapılmış, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

 1. yasin

  bizden önceki insanlarda tıpkı bize benziyorlardı ve teknolojileri şimdiki zamanın teknolojisinden üstündü bulduhunuz filimler şarkılar hep bizden önceki insanların teknolojisinden kalmadır insanlardan bunları neden gizliyorsunuz oteknolojilerin zamanında ben yaşadım ozamanda sizlere benziyorlardı teknolojinin rahatlıhından allahı unuttular peygamberlerine inanmayıp öldürdüler vede allah o insanları yok etti ve sizler yine allaha peygamberine vede kuranıkerime inanmazsanız allah sizleride yok edecektir.ben yasinkeçici allahın peygamberiyim

  Cevap Yaz
 2. hümeyra miray

  yani bence doğru en önemlisi de tarihi eserlerdir.benim akrabamda büyük altın kediyi buldu mısırda
  vede ona benzer ama başka şeyler yapa biliyor

  Cevap Yaz
 3. hümeyra miray

  yani bence doğru en önemlisi de tarihi eserlerdir.

  Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir