Bugünün İşini Yarına Bırakma İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda bugünün işini yarına bırakma sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu söz ile ilgili kompozisyon örneğimize yer veremeye çalışacağız.

Bir insanın hayatta başarılı olabilmesi ve tüm işlerini zamanında yapabilmesi için planlı olması büyük bir zorunluluktur. Hayatını bir plana göre devam ettiren kişiler her gün hangi zamanda ne yapacaklarını önceden belirlemektedirler.

Bir insan yaptığı işlerde başarılı olmak ve tüm işlerini zamanında yetiştirmek istiyorsa erteleme yapmaktan uzak durmalıdır. Yapacakları işleri sürekli erteleyen ve yapmaları gerekenleri hep sonraya bırakan kişiler bir zaman sonra zor durumda kalacaklardır. Çünkü yapılacak olan işler yapılmadığında bir süre geçince bu işler birikecek ve tüm işlerin yapılması için de kişinin zamanı yetersiz kalacaktır.

Yarın, insanın ne olacağı belli değildir. Çok önemli bir iş yarına bırakıldığında eğer başımıza kötü bir şey gelirse bu işi yapmak mümkün olmayacaktır. Bu sebeple her insan işlerini bekletmeden yapmalı ve erteleme yapmaktan uzak durmalıdır.

Bugünün İşini Yarına Bırakma Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. perihan

    kısa dedim ama bu kadarda iyi bence bugünün işi yarına kalmasın hemen yazıyom 🙂

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir