Büyüklere Saygı İle İlgili Kompozisyon

Saygı, kişilerin birbirlerinin duygu ve düşüncelerini önemsemesidir diyebiliriz. Sevgi nasıl bir duygu örneği ise saygı da aynen öyle bir duygudur çünkü unutulmamalıdır ki saygının olmadığı yerde sevgi de olmayacaktır. Çünkü karşısındaki insana saygı göstermeyen, onun duygu ve düşüncelerini önemsemeyen kişi onu sevmiyor demektir.

Büyüklere saygı göstermek de bir nevi sevgi gösterisidir. Bir birey büyüklere saygı gösterirken ya da büyüklere saygı göstermesi gereken bir ortama girdiğinde bir gün kendisininde yaşlanıp bir büyük olacağını ve küçüklerinden saygı bekleyeceğini düşünmelidir. Mesela; bir toplu taşıma aracında bir koltukta oturan gencin kalkarak yaşlı bir kişiye yer vermesi o kişinin saygı gösterdiğinin bir kanıtıdır.

Öncelikle kendimize olan saygımız için başta anne ve babalarımız olmak üzere tüm büyüklerimize saygı göstermeliyiz çünkü kendisini güzel ve saygılı bir karakter özellikleri ile yetiştirmiş olan kişiler büyüklerine saygıda asla kusur etmezler ve kendilerinin de bir gün yaşlanacağını hep akıllarında tutarlar.

Büyüklere Saygı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Kısa Yazımız Hakkındaki Fikirlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir