Çantada Şarj Etmek Artık Mümkün

Gerçekleştirilen bir proje sayesinde, çanta aracılığı ile günlük hayatta kullanmış olduğumuz telefonlar, bilgisayarlar ya da şarj gerektiren diğer cihazlar şarj edilebilecek. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgiye erişim sağlamak için, sizlere sunmuş olduğumuz bu haberimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Gerçekleştirilen bu projenin koordinatörlüğünü Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Katıhal Fiziği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Mutlu Kundukçu yapmakta olup, bu proje sayesinde dizüstü bilgisayar çantalarının üstüne yerleştirilmiş olan güneş enerjisi paneli ile sürekli olarak bir enerji kaynağı mümkün olmaktadır.

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile kitle iletişim araçları insanların hayatında büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar kullanmış oldukları bu teknolojik ürünlerin şarj sorunundan çok fazla şikayet etmektedir. Çünkü teknolojik aletler günlük hayatın her alanında insanların bir ihtiyacı olarak belirlenmiş olmaktadır. Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Katıhal Fiziği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Mutlu Kundukçu koordinatörlüğünde yürütülen bu proje sayesinde ise insanların şarj sorunu ortadan kalkmak durumunda olacaktır.

Üretilen diz üstü bilgisayarların üzerinde bulunan güneş enerjisi panelleri sayesinde insanlar artık şarj sorunundan yakınmayacak olup, bu teknolojik ürünleri her an şarj edebilecek. Bu proje sayesinde üretilen enerji kaynağı hem taşınabilir olacak hem de teknolojik ürünlere sürekli olarak bir enerji sağlayacak. Ayrıca üretilen bu projede kullanılan güneş enerjisinin hem ucuz hem de ulaşımı kolay olmasından dolayı çok fazla tercih edilebileceği belirtiliyor.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir