Çevre ve Çevre Kirliliği Nedir

Bu sayfamızda çevre ve çevre kirliliği nedir sorusunun cevabını vererek çevre kirliliğini önlemenin yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnsanları ve insanlar dışındaki diğer canlıları fiziksel, biyolojik ve kimyasal açıdan etkileyen tüm toplumsal etmenlere çevre adı verilmektedir. Bir yerde çevrenin doğal özelliklerinin bozulmasına da çevre kirliliği adı verilmektedir. Çevre kirliliğinden hem insanlar hem de diğer canlılar olumsuz yönde etkilenmektedir.

Çevreden en çok yararlanan ve çevreye ihtiyaçlarına göre şekil veren tek canlı türü insandır. Buna rağmen insan, çevre kirlenmesine sebep olan canlıların da başında gelmektedir. İnsanoğlu unutmamalıdır ki çevreyi kirletmek ile kendisine zarar vermekte ve bu kirlilikten olumsuz anlamda en fazla kendisi etkilenmektedir.

Çevre, evrende sadece insanlara ait değildir. İnsanların olduğu gibi hayvanların da bu çevrede yaşama hakkı bulunmaktadır. Bu sebeple İnsanoğlu çevresini temiz tutmalı, canlı veya cansız tüm varlıkları koruyarak çevreyi kirletmemeye çalışmalıdır.

Çevre Kirliliği Nasıl Önlenir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir