Cilt Lekeleri Kabusundan Kurtul!

Dermatoloji Uzmanı olan Yrd. Doç. Dr. Jale Yüksek, çoğu insanın cilt lekeleri sorunuyla karşı karşıya kaldıklarını ve bu sorunun çözümü için nasıl bir yol izleyeceğini araştırmakta olduğunu söylerken, araştırılan ve uygulanması gereken yöntemlerin doğru yöntem olmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Sağlıklı bir cildin pembe bir parlaklığının olabileceğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı olan Yrd. Doç. Dr. Jale Yüksek, güneş ışığının, hormanal değişimlerin yarattığı etkilerin, doğum kontrol gibi ilaçların kullanımının, ya da genetikliğin sebep olduğu cilt lekelerinden bahsetti. Bazı cilt lekeleri sağlık sorununa sebep olurken bazı cilt lekeleri ise herhangi bir sağlık sorununa sebep olmamaktadır. Bunun anlaşılması için uzman dermatoloji doktorlarına başvurulmalı ve onlar tarafından bu lekeler incelenmelidir. Jale Yüksek, cilt lekelerinin insanın kendisinden memnun olmamasına ve dışarı makyajsız çıkamaması gibi durumlara yol açtığını söyledi. Cilt lekelerinden bahsederken bu lekelerin sadece yüz bölgesinde bulunmadığını, vücudumuzun bazı bölgelerinde de bulunabileceğini söyleyen Yüksek, bu problemin sadece kadınlarda değil erkeklerde de görüldüğünü belirtti.

Jale Yüksek, cilt lekelerinin sadece kadınlarda, yaşlılarda, orta ve ileri yaşlarda ve doğuştan gelen lekeler gibi çeşitlilik gösterdiğini anlatırken, cilt lekelerinin bazılarının tedavi ile tamamen ortadan kaybolabileceğini anlattı. Günümüzde en etkili olarak yapılan tedavi yönteminin lazer tedavisi yöntemi olduğunu söyleyen Jale Yüksek, lazerlerin hem derin hem de yüzeysel lekelerde etkili sonuç vermesini lazer tedavisinin en önemli özelliği olarak vurguladı.

 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir