Cizre’de bir terörist reviri daha

Cizre'de teröristlere ait bir revir daha bulundu
Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik Şırnak Cizre’de bir eve yapılan operasyonda teröristlerin evi yaralıları tedavi etmek amacıyla bir revire çevirdiği ortaya çıktı. Evde, silah yaralanmalarına ilk müdahalede kullanılan ilaçlarla birlikte çok sayıda tıbbi malzeme ele geçirildi.

”Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci” adı verilen PKK’ya yönelik operasyon kapsamında Cizre Nur mahallesinde bir eve baskın düzenleyen ekipler evin içerisinde bir çok silah, patlayıcı ve tıbbi malzeme ele geçirdi. Evde, bölgede güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmaların sonucunda yaralanan teröristlerin yanı sıra örgütün üst düzey yöneticilerinin de ihtiyaç halinde tedavilerinin yapılması amacıyla kullanılan ameliyat makasları, neşterler, solunum cihazları, oksijen tüpleri, ağrı kesiciler, serum şişeleri, sargı bezleri ile birlikte tıpkı bir hastane gibi hasta yatağı ve sedyelerin de olduğu tespit edildi.

Güvenlik güçlerinin operasyonu sonucunda ifşa olan terörist revirinde bulunan malzemerin arasında silah yaralanmalarında ilk yardım için kullanılan ilaçların yanı sıra kadın hastalıklarının tedavisinde kullanılan tıbbi malzemeler ve ilaçların yanı sıra kürtaj işleminde kullanılmak üzere bulundurulduğu tespit edilen malzemeler de operasyon sayesinde güvenlik güçleri tarafından ele geçirildi. Tıbbi malzemelerin yanı sıra kürtaj yapılabilmesi için gerekli ekipman ve ilacın revirde bulunması da dikkatleri çekti.

Operasyon kapsamında revirde ele geçirilen malzeme ve ilaçların savcı talimatıyla öncelikle Cizre Devlet Hastanesine, oradan da adli emanet olarak kullanılan bir depoya götürülerek el konulduğu belirtildi.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir