Çözüm için sağlam adımlar atıyoruz

Hukuki alt yapının oluşturması amacıyla Adalet Bakanlığının oluşturduğu çalışma grubu, Alevilerin dinlenmesi amacını da göz önünde bulundurarak bu kuruluşların liderleri ile görüşmeler ve konuşmalar yapmaktadır.

 

 

Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanı olan Avukat Ali İhsan Şahin, AA muhabiriyle yaptığı konuşma sırasında bu yapılan çalışmanın kendilerini mutlu ettiklerini ve sorunların çözülmesi adına atılan adımların daha sağlam olduğunu belirtti.

Ege Bölgesi çerçevesinde düzenlemiş oldukları bir toplantıda alınmış olan önerileri çalışma grubuna sunduklarını söyleyen Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanı olan Avukat Ali İhsan Şahin , bu sorunların çözülmesini ve düşmanlara bu konuyla ilgili fırsat verilmemesi için yapılan bu çalışmaların önemini vurguladı.

Çözüm için yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını dile getiren Avukat Ali İhsan Şahin, cemevleri için de yasal statü istediklerini belirtti.

Güzel çalışılıyor, güzel sonuçlar alacağız

İstanbul Karacaahmet Sultan Dergah Başkanı ve Alevi Dedesi Muharrem Ercan’ın çalışma grubu ile görüşmeler yaptığı belirtilirken, bu çalışmadan dolayı mutlu ve huzurlu olduklarını dile getirmektedirler. Çünkü, bu yapılan çalışmayı güzel ve aynı zamanda yolunda yürüttüklerini düşündükleri için bu çalışmanın güzel sonuçlara sebebiyet vereceğine inanıyorlar ve bu durumun kendilerinde yarattığı coşkuyu insanlar ile paylaşıyorlar. Alevi Dedesi Muharrem Ercan bu konuda devletten umutlu olduklarını dile getirdi.

Bakanlık tarafından başlatılan bir çalışma olan “Geleneksel irfan merkezleri ve cemevleri” çalışmasında da çözüm önerilerinin dikkate alınması gerektiği hedef olarak belirlenmişti.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir