Doğal Afetler İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda doğal afetlerden korunma yolları hakkında bilgi vererek doğal afetler ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Ülkemiz içinde bulunduğu coğrafi konum ve farklı yer şekillerine sahip olması sebebi ile her zaman doğal afetler ile karşı karşıya bulunan bir yapıdadır. Yani ülkemizin bu doğal afetlerden kaçabilmesi mümkün değildir. Bu durumda ise doğal afetlerden korunmak için insanlarımıza çok büyük görevler düşmektedir.

Ülkemizin karşı karşıya olduğu doğal afetlerin başında deprem, sel, heyelan gibi olaylar yer almaktadır. Özellikle ülkemiz bir deprem kuşağı üzerindedir ve belirli aralıklar ile coğrafyamızda yaşayan insanlar deprem gerçeği ile yüz yüze gelmektedir. Doğal afetlerden kaçmanın mümkün olmadığını söylediğimize göre bunlardan korunmak için tek çare önlem almak şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Doğal afetler konusunda bilinçlenen bir toplum ve idareciler aldıkları önlemler ile bu afetlerin vereceği kayıpları en aza indirebileceklerdir.

Gelişmiş ülkelerde doğal afetler sebebi ile yaşanan can kayıpları oldukça azdır. Bu da önlem almanın ve hayatı bu şekilde organize etmenin afetler karşısında en önemli silah olduğunu göstermektedir. Bu sebeple her birey afetler karşısında uzmanların uyarılarını dinlemeli ve önlem alarak bu afetlerden etkilenmemeye çalışmalıdır.

Doğal Afetlerden Nasıl Korunuruz Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

2 Yorum Yapılmış, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Aybüke

    biraz küçümsü yapsaydınız yani çok değişik değil

    Cevap Yaz
  2. Aybüke

    ben 5.sınıfa gidiyorum şimdi ben bunu yazarsam hoca bana dicek ki kızım sen bu coğrafi ülkeymiş işte vesali ne değişik şey varsa sen yazmışsın sen bunları nerden buldun diyecek bende cevap veremicem işte bu yüzden…

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir