Domuz gribi gitti, bebek geldi

Hamileyken domuz gribine yakalandı doğum yaptıKayseri’de 35 yaşındaki hamile Telli Yaman, domuz gribi olduğunu öğrendikten sonra Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görerek hastalığını atlatıp bir kız bebek sahibi oldu.

Sekiz buçuk aylık hamile olan Telli Yaman, öksürük, yüksek ateş, bitkinlik, yorgunluk gibi sebeplerden dolayı 9 Ocak 2017’da Pınarbaşı Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Genel durumunda bir bozukluk olmasından dolayı Erciyes Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi Acil Servisi’ne götürüldü. Yapılan ilk müdehaleden sonra Telli Yaman’a akut solunum yetmezliği teşhisi konularak suni solunum cihazına bağlanıldı. Hastanede yapılan durum tespitinden sonra hasta sezaryen ile doğum gerçekleştirmesi için Kadın Doğum Bölümünün ilgi alanına girdi ve bunun sonucunda hiç bir sağlık sıkıntısı olmayan bir kız bebek dünyaya getirdi. Daha sonra tekrar tedavi edilmek üzere yoğun bakım ünitesine alındı.

Telli Yaman bağlandığı suni solunum cihazında 9 gün kaldı ve alanında uzman doktorlar tarafından uygulanan tedavi sonucu domuz gribini atlattı. Bu tedavinin bitmesinin ardından diğer şikayetleriyle ilgili bölümlere alınarak oradaki tedavisini de sürdürüyor.

Prof. Dr. Murat Sungur, Telli Yaman’ın tedavisindeki başarısının ardından, zamanında yapılan teşhisin önemini vurgularken, doğru yöntemle yapılan tedavide de başarılı olunacağını vurguladı. Telli Yaman ise doktoruna domuz gribini atlatıp dünyaya sağlıklı bir bebek getirmenin sevinciyle teşekkür etti. Telli Yaman, hem hastalığı yenerek hem de dünyaya getirdiği bebeğiyle kendisinin de tekrar dünyaya gelmiş gibi olduğunu söyledi.

Telli Yaman’ın eşi olan Arif Yaman ise bu hastalıktan korktuğunu, umudunun çok fazla olmadığını ama eşinin domuz gribini yendiğini söyleyerek mutluluğunu belirtti.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir