Ekoloji Son Yıllarda Neden Önceki Yıllara Göre Daha Önemlidir

Canlı organizmaların yaşadıkları ortamlar ile olan ilişkilerini inceleyen bilim dalına “Ekoloji” adı verilmektedir. Bu yazımızda sizler için hazırladığımız ekoloji son yıllarda neden önceki yıllara göre daha önemlidir kısaca konulu yazımızı sizler ile paylaşacağız.

Ekolojik denge her geçen gün biraz daha bozulmaktadır. Bu bozulmanın temel nedeni ise dünya nüfusunun her geçen gün daha fazla artması ve bu doğrultuda nüfus yoğunluğunun da artmasına neden olmaktadır.

Ekolojik dengeye olumsuz müdahale eden en temel faktör insan faktörüdür. Çünkü insanların doğada yapmış olduğu faaliyetler sonucunda çevre kirliliği baş gösterirken aynı zamanda orman yangınları gibi nedenler ile çevre ciddi zararlar görmektedir.

Ekolojik denge geçmiş yıllara göre günümüzde daha büyük önem taşımaktadır. Bunun en temel nedeni ise; ekolojik dengenin bozulması ile canlı türlerinin de yok olması ve nesillerin devam edememesidir. Ekolojik dengenin korunmaması ve halen zarar verilmesi sonucunda ise bir çok verimli toprak çoraklaşırken aynı zamanda da doğa geri dönüşümü olmayacak bir hal alacaktır.Bu nedenle de ekolojik denge günümüzde oldukça önemlidir.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir