Gideceği Limanı Bilmeyen Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez

İnsanların yaşayışları, karakterleri, yaşam standartları birbirinden farklıdır ve bu farklılıkların temel nedenleri insanların sosyal çevreleri, yetiştikleri aileler, eğitim seviyeleri, sahip oldukları meslekler en önemlisi de kendilerine koymuş oldukları hedefler etkili olmaktadır.

Başarının ilk anahtarı ulaşılmak istenen bir hedeftir. Eğer bir kişi kendisine bir hedef koymadan anı yaşayıp günü kurtarmaya bakıyor ise o kişi yarınından habersizdir ve yarın için hiç bir çabası yoktur. Ancak kendisine gelecekteki hayatı için bir hedef koyan ve bu hedef uğruna çalışıp çaba gösteren kişiler hayatlarında ilerleyecekleri yolu belirlemişlerdir ve bir gemi kaptanı misali aslında rotaları bellidir çünkü bu kişiler kendi gemileri olan hayatlarının bir nevi kaptanlarıdır.

Kendilerine bir amaç belirlemeyen kişiler ise gideceği limanı bilmeyen kaptanlar gibidir ki bu kişiler amaçsız olarak yaşarlar ve belirli bir idealleri yani hedefleri olmadığından dolayı bu kişilere hiç kimse yardım edemez. Ancak hayatlarına ve geleceklerine dair bir amaç belirleyen kişiler çabalayıp yardım istediklerinde çevrelerinden yardım bulabilirler.

Gideceği Limanı Bilmeyen Gemiye Hiç bir Rüzgar Yardım Etmez Anlamı Konulu Yazımız Hakkındaki Görüşlerinizi Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir