Hazıra Dağ Dayanmaz Kompozisyon

Bu sayfamızda hazıra dağ dayanmaz ne demektir sorusunun cevabını vererek bu söz ile ilgili kompozisyon örneğimizi paylaşacağız.

Her insanın hayatı boyunca birtakım ihtiyaçları bulunmaktadır. Kişi bu ihtiyaçlarını karşılamak için çalışır, para kazanır ve kazandıklarının bir bölümünü de biriktirir. Ancak bazı insanlar ellerinde bulunan hazır paraya güvenerek para kazanmak için herhangi bir gayret göstermemektedirler.

Bir insanın elindeki para ne kadar fazla olursa olsun, o para mutlaka bir gün tükenecektir. Babadan kalan ya da farklı yollar ile temin edilen bir paranın varlığına hiçbir zaman güvenmemek gerekmektedir. Bir şey sürekli kullanılıp üzerine yenisi eklenmediğinde o şey tükenmeye mahkumdur. Oysaki hazır malın üzerine yenileri eklendiğinde insan her zaman rahat bir hayat yaşayacaktır.

Tembellik hiçbir zaman güzel bir şey olmamıştır. Bu nedenle her insan çalışmalı ve geçimini alın teri ile sağlamalıdır. Aksi halde eldeki paraların kısa sürede tükeneceği ve zor durumda kalınacağı unutulmamalıdır.

 

Hazıra Dağ Dayanmaz Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir