Her Koyun Kendi Bacağından Asılır

Bu sayfamızda her koyun kendi bacağından asılır sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu söz ile ilgili kompozisyon çalışmamıza yer vermeye çalışacağız.

İnsanlar topluluk halinde bir arada yaşamakta ve toplum içerisindeki bazı davranışlarını birliktelik içerisinde ortaya koymaktadır. Ancak kişi ne kadar kalabalık bir çevrede olursa olsun sadece kendi davranışlarından sorumlu tutulacaktır.

Bir insan ne yaparsa kendisine yapmaktadır. İleriyi düşünmeden rastgele hareket edenlerin zararları yine kendilerine olacaktır. Kişisel olaylarda zararı tek bir kişinin göreceği karşı konulamaz bir gerçektir. Topluluk halinde yapılan işlerde ise herkes kendi başına gelecek olan şeyi önceden kestirmeye çalışmalı ve buna göre hareket etmelidir. İşlenen suç toplu olarak işlense bile her birey teker teker cezalandırılacaktır.

Topluluk halinde hareket ederken yaptığımız davranışlardan yine kendimizin sorumlu olduğumuzu unutmamak gerekmektedir. Bu sebeple toplu halde hareket ederken herkes kendisine dikkat etmeye çalışmalıdır.

Her Koyun Kendi Bacağından Asılır Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir