İnternet İhtiyacı Karşılanıyor

Ücretsiz internet hizmetinin büyük bir başarı ile uygulandığını belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 163 lokasyonda internet hizmetinin sağlandığını belirtti. Bu lokasyonlar, merkezi alan, cadde, park alanları, bahçe, sosyal tesisler, spor tesisleri ve kültür tesisleri gibi bir çok alandan oluşmaktadır.

1 Nisan 2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanılan internet hizmeti, o günden bu güne hızlıca yayılmaya devam ettiği belediye tarafından belirtildi. İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı olan Hakkı Tok, Belediye Başkanı olan Kadir Topbaş’ın önerdiği ve gösterdiği bu çalışma doğrultusunda internet hizmetinin verildiği alanlar gün geçtikçe çoğalmakta ve sayı olarak artmaktadır.

“ibbWiFi” isimli wifi ağının artık İETT’nin bin otobüsünde ve 234 metrobüste hizmete sunulduğu açıklanmıştır. İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Hakkı Tok, en çok giriş yapılan bölgelerin Kadıköy, Taksim, Sultanbeyli ve Eminönü olduğunu söylerken, her gün binlerce kullanıcının bu sisteme bağlarak giriş yaptıklarını ve gün sonunda rakamın çok fazla yüksek olduğunu belirtti.

Ücretsiz internet hizmeti kullanabilmek için gerekli olan akıllı telefon, bilgisayar ya da tabletler ile insanların “ibbWiFi” kablosuz ağına bağlanabilecekleri söylendi.  İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Hakkı Tok, bu internet hizmetini daha da yaygınlaştırmak istediklerini ve bunun için gerekli olan çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Yani, yakın zamanda çok daha fazla bölgeden,  akıllı telefonlar, tabletler ya da bilgisayarlar insanların yanlarında oldukça sürece bu hizmet sağlanılacaktır. Günümüzde internet, artık insanlığın her an ihtiyacı olabilecek şekilde önemli bir boyut kazanmıştır.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir