İyilik Yapmak İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda iyiliğin önemi hakkında bilgi vererek iyilik yapmak ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Bir insanın başka insanların ihtiyaçlarını karşılamaya ve onların işlerini kolaylaştırmaya yönelik yapmış olduğu davranışların bütününe iyilik adı verilmektedir. İyilik yapmak, hem iyilik yapanı hem de iyilik yapılan kişiyi mutlu eden bir davranıştır.

İslam dininde Allah’ın rızasını kazanmak için karşılık beklemeden yapılan yardımlara iyilik adı verilmektedir ve İslam dini bütününü bakıldığında iyilik ve güzellik üzerine kurulmuş olan bir dindir. İyilik yapmayı seven ve her fırsatta iyilik yapan kişiler toplumun diğer bireyleri tarafından da çok sevilmekte ve kendileri de bir ihtiyaçları olmaları halinde başkalarından iyilik görmektedirler. Hayatta hiç kimseye kötülükten bir fayda gelmemektedir. Bu sebeple tüm insanlar kötülük yapmaktan uzak durmalıdır.

Bir toplumda iyilik yapmayı seven insanların bulunması, o toplumun sosyal açıdan sağlıklı ilişkiler kurulan bir yer olmasını sağlamaktadır. Birbiri ile dayanışma içerisinde olan insanlar toplumu da daha güzel bir yer haline getirecek ve bu sayede dünya daha güzel bir hale gelecektir.

İyilik ile İlgili Yazılar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir