Kel Ölür Sırma Saçlı Olur, Kör Ölür Badem Gözlü Olur

Bu sayfamızda kel ölür sırma saçlı olur, kör ölür badem gözlü olur ne demektir sorusunun cevabını vererek bu konudaki kompozisyon örneğimize yer vereceğiz.

İnsanlar ellerinde olan şeylerin değerini genellikle kaybettikten sonra anlamaktadırlar. Varlığında kıymeti bilinmeyen, yaşarken özellikleri fark edilmeyen kişiler yok olduklarında geride kalanlar sürekli onun iyi özelliklerinden bahsetmektedirler.

Bir insanın kıymetinin anlaşılması için genellikle ölmesi ya da uzak bir yere gitmesi gerekmektedir. Toplum olarak insanların genel eğilimi yaşayan ya da yanımızda olan kişilere değer vermemektedir. Bir kişinin yokluğu en iyi şekilde yokluğunda anlaşılmaktadır. Bu kimseler yanımızda uzaklaştığında onların yaptığı işler aksamakta ve bu sebeple de yoklukları fark edilmektedir.

Söz konusu davranış oldukça yanlış bir davranıştır. Önemli olan insanların değerini yokluklarında değil, varlıklarında anlamaktır. Kişiyi kaybettikten sonra övmek yerine, onun kıymetini varlığında bilmek gerekmektedir.

Kel Ölür Sırma Saçlı Olur, Kör Ölür Badem Gözlü Olur Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir