Kendiliğinden Açılan Sayfalar Kişiyi Abone Yapıyor

Son zamanlarda çok fazla gündemde olan dolandırıcılık ya da insanları kandırma eğilimli birçok olay, şimdi de internet üzerinden farklı bir yöntem ile karşımıza çıkıyor. Sosyal medya ağlarını milyonlarca kullanan insan bulunuyor. Sosyal medya ağlarını kullanan insanlar farketmeden başka sitelere yönlendirilerek o sitelere abone olarak kabul ediliyor. Abone olunduğunu telefona gelen bir mesaj aracılığı ile öğrenmiş olan kullanıcılar, bu aboneliği iptal ettirmek istediklerinde bile ücret talebi ile karşı karşıya kalıyorlar.

Son dönemde internet üzerinden birçok tuzağa maruz kalmaktayız. İnsanlar sosyal medyada açılmış olan bir takım sitelerden çıkmak istendiğinde tıklama yapmak durumunda kalıyor. Fakat bu tıklamalardan dolayı nasıl olduğunu anlayamadığımız bir şekilde telefon faturası kabarıyor. Vatandaş bu durumu ancak telefon faturasına baktığı zaman fark edebiliyor. Peki kullanıcı bu tıklamaları nasıl yapıyor? İnsanlar açmış oldukları sayfaları kapatmak için farkında olmadan başka başka sayfalar açılıyor ve bu sayfalara fark etmeden abone olmuş oluyor. Bu sayfalara ait hizmet bedeli kontörünüze ya da faturanıza yansıyor.

Bu tür farkında olmadan gerçekleşen aboneliklerin faturaya yansıma şekli bir aç içerisinde 40 TL ya da 50 TL gibi bir fiyat oluyor. Abone olduğunuzu fark etmezseniz bu durum katlanarak devam ediyor. Abone olduğunuzu farketmeniz durumunda ise yine bir ücret talebi ile karşı karşıya kalınıyor. Aboneliği iptal ettirmek için de aynı miktarda fiyatların ödenmesi isteniyor.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir