Kıskançlık İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda kıskançlık ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vererek kıskançlığın zararları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kıskançlık bazı insanlarda görülen çok yanlış bir davranıştır. Bu duyguya sahip olan kişiler kıskançlık duygusundan kurtulmanın yollarını aramalı, her insanın kendine özgü imkanlarının ve özelliklerinin olduğunu kabullenmelidir.

Dünyadaki tüm insanlar hayata farklı özelliklere ve imkanlara sahip olarak doğmuştur. Bu sebeple herkesin sahip oldukları ve herkesin yaşantısı birbirinden farklıdır. Bazı insanlar fiziksel açıdan güzel özelliklere sahipken, bazıları da maddi anlamda oldukça iyi bir yaşam sürdürebilmektedir. Önemli olan bireyin kendi özelliklerinin farkına vararak ve sahip oldukları ile yetinmeyi bilerek yaşamasıdır. Herkes kendi sahip olduklarından mutlu olmayı öğrendiğinde kıskançlık duygusu ortadan kalkacaktır.

Bir insan başkaları ile yarıştığında ve başkalarında olan özellikleri kıskandığında hayat kendisi için çekilmez duruma gelecektir. Bu sebeple tüm insanlar mutlu olmak için sahip oldukları ile yetinmeli ve başkalarının sahip olduklarını kıskanmamalıdır.

 

Kıskançlığın Bireye Zararları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir