Kötü hava şartları balık sevenleri üzecek

Ülke genelinde etkili olan kar yağışı ve soğuk havaların balıkçılara yaşattığı zorluklar sebebiyle balıkçılar denize açılamayınca olan balık fiyatlarına oldu.  En ucuz balık pazarı olduğu söylenen Karaköy balık pazarındaki fiyatlara göre hamsinin fiyatında çok değişiklik görülmedi. Levrek, istavrit , mezgit gibi balıkları sevenler ise kötü hava şartlarından biraz etkilenecek.

Bu yıl fiyatlarda geçen yıla göre avlanan balık sayısının az olması nedeniyle bir miktar artış görülmüştü. Üstüne bir de kötü hava şartlarının eklenmesi balık sevenleri üzeceğe benziyor. Yine de vatandaşa göre balık fiyatları hala uygun.

İnsanlar yine de fiyatlardan memnun

Balıkçı Samet Balyemez kar yağışının getirdiği avlanma ile ilgili problemlerin yanında, kar yağışının balıkları lezzetlendirdiğini, yağış ile birlikte avlanan balıkların daha yağlı ve lezzetli olduğunu söyledi. Çinekopun geçen sene 15 lira olmasına rağmen bu sene 25 lirayı bulduğunu belirten Balyemez, bunu avlanan balığın az olmasına bağladı. Ayrıca Balyemez, Karaköy balık pazarında fiyatı 10 lira olan hamsinin 3-4 kişiyi kişilik bir aileyi rahatlıkla doyurabildiğini de göz önünde bulundurarak hala balığın öteki et ürünlerine göre fiyatının uygun olduğu değerlendirmesini yaptı.

Karaköy balık pazarında bir müşteri olan Abdurrahim Durmaz ise Karaköy balık pazarında fiyatların diğer balık pazarlarına göre daha uygun olduğu için burayı tercih ettiğini, şu andaki balık fiyatlarından memnun olduğunu ve evine çinekop, çupra ve hamsi alıp gideceğini söyledi.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir