Merhamet İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda merhametin önemi ile ilgili bilgi vererek merhamet ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Her insan dünyaya sahip olduğu bir vicdan ile gelmektedir. Ancak bu vicdan bazı insanlarda baskınken, bazı insanlar ise vicdanını kullanmaktan uzaktır. Kişinin kalbinin sesini dinleyerek vicdanını kullanmasına, zor durumda olan insanlara acıyarak onlara yardım etmesine merhamet adı verilmektedir.

Merhametli insanlar, karşılarındaki kişi acı çektiğinde onlara yardım elini uzatmadan duramamaktadır. Toplumsal açıdan bakıldığında merhametli insanlara sahip olan bir topluluk oldukça şanslıdır. Çünkü bu toplumlarda yardıma muhtaç olan kişiler, güçlü kişiler tarafından yardım görecek ve bu sayede sosyal ilişkiler gelişecektir. Merhametli olmak çok güzel bir davranıştır. Başkalarına yardım ederek onların gözlerinin içinin güldüğünü görmek bir insan için çok güzel bir duygudur.

Vicdan sahibi olmayan kimseler, karşılarındaki kişinin ne halde olduğunu düşünmeden hareket etmektedir. Bu merhametsiz insanlar yaşanılan yerin çekilmez bir yer olmasına sebebiyet vermektedir. Zalim insan, merhametten uzak insandır ve bu kimselerin insanlığa çok büyük zararları dokunmaktadır.

Merhamet İle İlgili Yazılar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. eda demir

    gercekten cok guzel tavsiye ederim

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir