Nasıl Bir Çevrede Yaşamak İstersiniz

Bu sayfamızda nasıl bir çevrede yaşamak istersiniz sorusuna cevap vererek çevre ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

İnsanın sağlıklı ve mutlu olabilmesi için yaşadığı çevrenin önemi çok büyüktür. Yemyeşil bir doğanın içerisinde, tertemiz bir havada yaşayan insanlar sağlıklı ve mutlu iken; hava ve çevre kirliliği ile dolu olan bir kentte yaşayan insanlar hem ruhen hem de bedenen sağlıksız olacaklardır.

Her insan huzurlu, yeşil ve temiz bir çevrede yaşamak ister. Sabahları kuş sesleri ile uyanmak, temiz bir havayı solumak, doğal gıdalar ile beslenmek her insanın en büyük hayalidir. Unutmamak gerekir ki böyle bir çevreye sahip olmanın yolu çevreyi temiz tutmak ve doğanın yok edilmesine engel olmaktır. İnsan istediği her şeye kolayca ulaşıyor ve içine çektiği oksijeni ciğerlerinde hissediyorsa o insandan mutlusu olmayacaktır.

Kirli bir büyük şehir hiç kimseye cazip gelmezken, ulaşım sorunu olmayan, kolayca kırlarında dinlenebilen bir şehir herkesi mutlu edecektir. Bu durumda yanlış kentleşmenin insanların en büyük sorunu olduğu görülmektedir. Bu sorunun önüne geçmek için bir an önce gerekli önlemler alınmalıdır.

Hayalinizdeki Çevre Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir