Nüfus cüzdanına 77 yaşında sahip oldu

Niğde ilimizde ailesi tarafından nüfusa kaydettirilmemiş olan Melek Karaca, bu sahip olması gereken nüfus cüzdanına ilk defa olarak 77 yaşında sahip olmuş bulundu. İl Nüfus Müdürlüğü tarafından yapılmış olan bir çalışmaya göre Melek Karaca nüfusa kayıt edildi ve yeni doğmuş gibi hissettiğini insanlarla paylaştı.

Melek Karaca 15 yaşındayken evlenmiştir fakat bir nüfus cüzdanına sahip olmadığı için uzun yıllar nikahsız yaşamak durumunda kalmıştır. Eşi vefat eden Karaca, ikinci evliliğini yaptığını fakat ikinci eşinin de vefat ettiğini söyledi. Bunca yıl kimliksiz yaşamış olmanın sıkıntısını çekerek ne kadar ,or bir şey olduğunu paylaşan Yaşlı kadın, bu durumun yarattığı sıkıntıları üvey çocuklarının desteğiyle aşmaya çalıştığını söyledi.

Bu durumun basına düşmesinden dolayı Niğde İl Nüfus Müdürlüğü harekete geçti ve bazı çalışmalardan sonra Melek Karaca’nın nüfusa kaydı yapılarak kimliğini teslim alması için İl Nüfus Müdürlüğü’ne çağırıldı. Bu durum karşısında çok mutlu olan yaşlı kadın, hem kimlik için fotoğraf çekildi hem de evraklar ve fotoğrafı yetkililere teslim etti. Bunun sonucunda kimlik kısa sürede çıktı ve sahibini bulmuş oldu.

En çok artık doktora gidebileceği için sevinen Karaca, hastaneye gitmek için heveslendi. Gittiği her yere endişe duyarak gittiğini söyleyen Melek Karaca, artık böyle bi durum yaşamak zorunda olmayacağının verdiği mutluluğu anlatarak, fizik tedavi hastanesinde tedavi olma imkanına ulaşmış olmanın verdiği heyecandan bahsetti.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir