Obeziteyle Savaşmak İçin Bu Besinleri Tüketin

Obezite rahatsızlığının her geçen gün artış göstermesi ile alakalı birçok hastalığın da obezite yüzünden gerçekleşmesinde bir artış bulunuyor. Obezitenin savaşılması gereken bir hastalık olduğu, savaşılmaması durumunda ise kişiyi birçok sağlık problemi ile karşı karşıya bırakabileceği biliniyor. Dünya genelinde de ülkemizde de obezitenni gittikçe artmasından dolayı insanların beslenme konusuna daha da fazla önem vermeleri gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere bakıldığında, obezite sıklığı erkekler üzerinde yüzde 20,5 olurken, kadınlar üzerinde ise yüzde 41,3 olmaktadır. Kadınların bu durum ile daha fazla karşılaştıkları, hatta neredeyse iki kadından bir tanesinin fazla kilolarının olduğu belirtilmiştir. Obezitenin önüne geçmek için insanların iştah kontrollerini ellerine almaları gerekmektedir. Bu konu ile ilgili son zamanlarda birçok çalışma başlatılmış olmaktadır. Beslenme ve Diyet Uzmanı olan Fatma Baysal da bu konu ile ilgili düşüncelerini insanlar ile paylaşarak, obeziteye yakalanmamak adına bazı tavsiyelerde bulundu.

Beslenme ve Diyet Uzmanı olan Fatma Baysal insanların yemek yeme alışkanlıkları üzerinde değişiklikler yapmaları gerektiğini ve aç kalmayarak da bu hastalıktan kurtulabilineceğini dile getirdi. İştah kesen birçok besinin bulunduğunu söyleyen Fatma Baysal, uzun süre aç kalmanın bu durumun önüne geçmediğini aksine sık sık fakat az az yemenin daha doğru bir yöntem olduğunu belirtti.

Obezite ile savaşan birçok besinin olduğunu söyleyen Fatma Baysal, bu besinlerin badem, ceviz, kahve, yumurta, yeşil çay, salata, sebze çorbası ya da sebze yemekleri, avakado, yulaf ezmesi, tarçın, karanfil ve keten tohumu gibi besinler olduğunu dile getirdi.

 

 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir