Öğretmenle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda öğretmen sevgisi ile ilgili bilgi vererek öğretmen ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Her ülkede toplumu ayakta tutan, bu toplumun ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli meslekler bulunmaktadır. Bu mesleklerin en önemlisi ve en güzeli ise kuşkusuz ki öğretmenliktir. Çünkü öğretmenlik toplumun eğitim seviyesini doğrudan etkileyen bir meslektir.

Bir toplumun gelişmişlik düzeyini belirleyen en önemli etken eğitimdir. Bir toplumun bireyleri iyi bir eğitim alabiliyorsa ve bu toplumdaki bireyler toplumsal kurallara uymanın gerekliliğini de kavramışsa o toplumun medeni ve gelişmiş bir toplum olabileceğini söylemek mümkündür. Bireyleri küçük yaşlardan itibaren bu konularda bilgilendiren ve eğiten kişiler ise öğretmenlerdir.

Öğretmenlerine değer vermeyen bir toplumda bu mesleği yapan kişiler mutlu olamayacak ve bu sebeple de mesleklerinin gerekliliklerini hakkı ile gerçekleştiremeyeceklerdir. Gelişmek ve uygar bir toplum olmak isteyen tüm ülkeler öncelikli olarak öğretmenlerine değer vermeli ve onların en uygun şartlarda çalışmalarını sağlamalıdır.

Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

2 Yorum Yapılmış, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Nağme Defne

    Çok kısa olMuş ben pek beğenmedim ???????

    Cevap Yaz
  2. kumsal

    Hiç güzel değil

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir