Para İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda para ile ilgilinin kompozisyon örneğimize yer vererek paranın insan için önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Para, bir insanın hayattaki maddi durumunu belirleyen temel unsurdur. Her insan yaşamı boyunca hayatını devam ettirebileceği parayı kazanmak için bir işte çalışmakta ya da farklı kaynaklardan bu parayı temin etmektedir. Her insanın paraya ihtiyacı vardır fakat önemli olan paranın esiri olmamayı başarabilmektir.

Para, insanların hayatında hiçbir zaman bir amaç olmamalı, insanın hedeflerine ulaşabilmesi için sadece bir araç olarak görülmelidir. Günümüzde insanlar daha fazla para kazanabilmek için insanlıktan uzaklaşmış, her türlü kötülüğü yapar hale gelmişlerdir. Önemli olan insanın kötülükler ile çok para kazanması değil; doğru ve dürüst kalarak ihtiyacı olduğu kadar para kazanmasıdır. Para, öyle bir güçtür ki kontrol edilmediğinde insanı kendisine esir hale getirebilmektedir.

Hayatta önemli olan çok para kazanmak değil, ihtiyaçlarımıza yeteceği kadar para kazanarak geri kalan kısımda da hayatın tadını çıkarmaktır. Gözü tok olan insanlar paranın kölesi olmamakta ve toplumda her zaman doğru ve dürüst insanlar olarak tanınmaktadır.

Para İle İlgili Sloganlar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Anonim

    Yok ya gerçekten iyi olmuş ne yalan söylim öğretmen beğendi.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir