Savaş ve Barış İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda barışın önemi hakkında bilgi vererek savaş ve barış ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Dünyadaki insanların başına gelebilecek olan en kötü olay savaştır. Çünkü savaş demek, ölüm, gözyaşı ve kayıplar demektir. Bu sebeple dünyada yaşayan tüm insanlar evrende barışın sağlanması için ellerinden geleni yapmalıdır.

Günümüzde ülkelerin daha fazla toprağa ve güce sahip olmak için, güçsüz olan insanları sömürmeleri ve öldürmeleri savaşlara sebep olmaktadır. Bir yerde savaş varsa o yerde yaşayan insanlar cehennemde yaşamaktan farksız hale gelmektedir. Savaşlardan en çok etkilenenler ise masum insanlar ve çocuklar olmaktadır. Çünkü savaşı çıkaranlar sadece çıkarlarını düşünmekte ve bu zavallı insanların yaşadıklarını hiçe saymaktadır. Oysaki herkes elindeki ile yetinmeyi bilse dünya barışa kavuşacak ve masum insanlar ölmeyecektir.

Barış demek, insanların rahatça nefes alabilmesi; herkesin kendi coğrafyasında özgürce yaşayabilmesi demektir. Savaşlar insanlara her zaman kötülük getiriken, barış ise insanlara huzuru sunmaktadır.

Savaş ve Barış İle İlgili Düşünce Yazısı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir