Şehirlerde Yaşanan Sıkıntılar Nelerdir

Bu sayfamızda şehirlerde yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi vererek büyük şehirlerin sorunları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Büyük şehirler günümüzde yaşamsal anlamda insanlara pek çok kolaylık sağlasa da genel anlamda bakıldığında bu şehirlerde karşımıza büyük sıkıntılar çıkmaktadır. Büyük şehirlerde yaşayan birçok insan günlük hayatlarında bu sıkıntılar ile mücadele etmek zorunda kalmaktadır.

Büyük şehirlerin insanlar için en büyük kolaylığı iş imkanlarının fazla olmasıdır. Bu imkanları değerlendirerek İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde yaşamayı tercih insanlar bu bölgelerde nüfusun kalabalık olmasına sebep olmaktadır. Kalabalık olan nüfus nedeniyle bu şehirlerde öncelikli olarak ulaşım sorunu karşımıza çıkmaktadır. Trafiğin yoğun olduğu bu yerlerde insanlar bir yerden başka bir yere giderken büyük sıkıntılar çekmektedir. Yine bu şehirlerde talebin fazla olması barınma sorununa da yol açmaktadır. Bu şehirlerde konut ücretleri ve fiyatları da oldukça yüksektir.

İnsanlar büyük şehirlerde her ne kadar her şeye kolay ulaşsalar da hammaddeye olan uzaklık sebebi ile burada yaşam küçük şehirlerden çok daha pahalıdır ve insan ilişkileri küçük şehirlere göre daha soğuktur.

Büyük Şehirlerin Sorunları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir