Soran Dağları Aşmış, Sormayan Şaşmış Kalmış

Bu sayfamızda soran dağları aşmış, sormayan düz yolda şaşmış ne demektir sorusunun cevabını vererek bu söz ile ilgili kompozisyon çalışmamıza yer vereceğiz.

Bir insan yeryüzünde var olan her şey hakkında bilgi sahibi değildir. Kişi bazen kendisine lazım olan bilgilere sahip olmadığının farkına varır ve bunları öğrenmek için çeşitli yollara başvurur. Bu durumda izlenmesi gereken en kolay yol ise bilinmeyenleri bir bilene danışmaktır.

Herhangi bir konu hakkında bilgi sahibi olamayan bir kişi, bu konuyu biliyormuş gibi davrandığında yaptığı hareketin yanlış olma olasılığı çok yüksektir. Yanlış yapılan bir şeyi ise sonradan düzeltmek çok zordur. Hatta bir işi baştan yapmak, onu düzeltmekten daha kolaydır. Bu sebeple bir konu hakkında bilgi sahibi olmayanlar, işe koyulmadan önce eksiklerini bilen bir kişiye sorarak tamamlamalıdır.

Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Bilinmeyeni bir başkasına sormak ise asla bir acizlik değildir. Bu sebeple bilinmeyenlerin başkasına danışılarak öğrenilmesi insan için her zaman oldukça faydalı olacaktır.

Soran Dağları Aşmış, Sormayan Şaşmış Kalmış Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir