Söz Ola Kese Savaşı Söz Ola Kestire Başı Ne Demektir

Bu sayfamızda söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu konudaki kompozisyon örneğimizi paylaşmaya çalışacağız.

Konuşmak ve konuşurken seçilen üslup kişiler üzerinde farklı etkiler bırakabilmektedir. Bir insan güzel ve kibar şekilde konuştuğunda her kapıyı açabilecekken, kaba ve kötü şekilde konuşan bir insan ise tüm kapıların üzerine kapanmasına sebep olabilmektedir.

Bir insan diğer bireyler ile iyi geçinmek ve herkes tarafından ılımlı bir insan olarak tanınmak istiyorsa bu kişi mutlaka söylediği sözlere dikkat etmelidir. Ağzından çıkanı kulağı duymayan, her zaman kalp kırıcı sözler söyleyen insanlar diğer insanlar tarafından sevilmemek ile birlikte bu kişiler zaman zaman kendi başlarına da çorap örebilmektedir. Bu sebeple her insanın söylediği sözlere dikkat etmesi gerekmektedir.

Bir söz diken batırır gibi değil de gül verir gibi söylendiğinde bu ifade olmayacak bir işi bile olur hale getirecektir. Hayatta kötülükten ve kabalıktan hiç kimseye bir fayda gelmemiştir. Bu sebeple her insan ağzından çıkan sözlerin kırcı olmamasına özen göstermelidir.

Söz Ola Kese Savaşı Söz Ola Kestire Başı Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir