Takviye Gıdalar Kullanmadan Önce Düşünmek Gerekiyor

Son zamanlarda çeşitliliği gittikçe artan takviye gıdalar insan sağlığı için büyük bir tehdit unsuru olarak belirtiliyor. Bu ürünlerin insan sağlığına zarar vermesinin yanı sıra masum olarak gösterilmesi de büyük bir sorun teşkil ediliyor. Bu dünyada en önemli değerin sağlık olduğu göz önünde bulundurulursa, sizin için hazırlamış olduğumuz bu haberi okumanızı tavsiye ederiz.

İnsan vücudunda bulunan böbrek ve karaciğer proteinler ile ilgili gerekli düzenlemeleri yapıyor. Bu durumda insanlar tarafından çok fazla kullanılan takviye gıdaların, böbrekler için önemli bir tehdit unsuru olduğu ortaya konuyor. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Gökhan Metin bu konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulunarak, vücud alınan çeşitli takviye gıdalarının insan sağlığına zarar verdiğini söyledi.

Vücuda alınan takviye gıdaların spor yapan insanlar için uygun olduğunu belirten İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Gökhan Metin, yüksek dozda antreman yapan kişilerin protein ihtiyacının normal insanlara göre daha fazla olmasından dolayı, protein takviyelerinin spor yapan insanlar için faydalı olduğunu belirtti. Fakat gerekli protein ihtiyacının besinlerden de karşılanabileceği belirtiliyor. Düzenli olarak beslenmesini yerine getiren kişiler için takviyelere gerek olmadığını belirten Prof. Dr. Gökhan Metin, çok fazlaTakviye ürünlerin takviye kullanmanın insan sağlığını olumsuz etkilediğini belirtti. Takviye ürünlerin kullanımının artmasında da yapılan reklamların etkisinin büyük olduğu belirtiliyor.

 

 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir