Televizyonun Yararları ve Zararları

Bu sayfamızda kitle iletişim araçları hakkında bilgi vererek televizyonun yararları ve zararları nelerdir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Televizyon kitle iletişim araçları içerisinde en önemlilerinden bir tanesidir. Günümüzde insanların en yaygın şekilde kullandıkları haberleşme aracı televizyondur fakat televizyon izleme dozu aşırıya kaçtığında bu durum birtakım olumsuz sonuçlar da doğurmaktadır.

Televizyon her şeyden önce bir haberleşme aracıdır. Bu araç sayesinde dünyada olup bitenler çok kısa sürede tüm dünyaya yayılabilmekte ve insanlar bu sayede günceli yakından takip edebilmektedir. Ayrıca televizyonlarda yayınlanan öğretici programlar sayesinde insanlar bilgi sahibi de olabilmektedir. Dozunda izlenen televizyon programları zaman zaman da insanlar için bir eğlence kaynağıdır.

Televizyonun zararları düşünüldüğünde akla ilk olarak televizyon bağımlılığı gelmektedir. Bir insan sürekli televizyon izleyip başka bir şeyden yapmadığında bu her şeyden önce zaman kaybı olacaktır. Televizyonlarda gösterilen olumsuz programlar gençleri ve çocukları da olumsuz etkileyebilmekte ve onların kötü alışkanlıklar kazanmasına sebep olabilmektedir.

Televizyonun Faydaları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir