Tükenme Tehlikesi İle Karşı karşıya Olan Kaynaklarımızı Nasıl Kullanmalıyız

Bu sayfamızda tükenmekte olan kaynaklar hakkında bilgi vererek tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan kaynaklarımızı nasıl kullanmalıyız sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Günlük hayatta ihtiyacımız olan bazı maddeler zamanla tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olduğundan bu ürünleri kullanırken her insanın dikkatli davranması gerekmektedir.

Tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan maddeler arasında ilk sırada enerji kaynakları gelmektedir. Bu maddelerin tükenmesi engellemek için yapılabilecek olan en önemli davranış bunları kullanırken tasarrufa gitmektir. Örneğin doğadaki su kaynakları her geçen gün azalmaktadır. Bir gün dünyanın çöle dönüşmemesi için her insanın suları koruması ve gereksiz yere su kullanmaması gerekmektedir.

Bu konuda yapılabilecek bir diğer davranış ise bu tükenebilen maddeler yerine onların alternatifini kullanmaya çalışmaktır. Doğada geri dönüşüme uygun olan maddeler kullanmak da bu tükenme riski ile karşı karşıya olan maddelerin kullanımı azaltacak ve bu tehlikeyi ortadan kadıracaktır.

Tükenme Tehlikesi İle Karşı karşıya Olan Kaynaklar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir