Tüm Maddelerin Aynı Fiziksel Halde Bulunması Yaşamı Nasıl Etkiler

Yeryüzüne baktığımızda her şey bir nizam ve bir düzen içerisinde yaratılmıştır. Çevremize baktığımızda çevremizde bulunan her maddenin, her nesnenin ya da her varlığın kendisine özgü bir fiziksel hali vardır. Bu farklılık sayesinde insanların yaşamları kolay bir hal almıştır ve canlılar fiziksel farklılık gösteren bu maddeleri ya da nesneleri kendilerince sınıflandırarak tanımaya başlamışlardır.

Eğer dünyada bulunan her madde aynı fiziksel halde bulunsa idi hiç bir şey şuan ki kadar kolay olmazdı. İnsanlar çevrelerinde gördükleri nesnelere farklı isimler ve farklı anlamlar yükleyemezlerdi ve böylece o maddelerin ne olduklarını ne ne işe yaradığını da anlamak da son derece zorluk çekerlerdi.

Düşünsenize; sıvı halde bulunan suyun, gaz halinde bulunan soluduğumuz havanı, denizlerin kısacası her şeyin katı olduğunu ya da her şeyin yürüdüğümüz yolun bile sıvı olduğunu… bu durum gerçekten yeryüzündeki tüm canlılar için son derece zor olur ve yaşamsal zorluk yaratırdı.

Tüm Maddelerin Aynı Fiziksel Halde Bulunması Yaşamı Nasıl Etkiler Konusundaki Yorum ve Görüşlerinizi Sizler de Yorum Kısmından Hemen Bize Yazabilirsiniz. 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir