Türkçemizi Yabancı Kelimelerden Korumak İçin Neler Yapmalıyız

Türkçe dünya üzerinde konuşulan dillerin içinde en anlaşılır, en kolay dillerden birisidir. Günümüzde Türkçemize diğer dillerden bir çok yabancı kelime girmiştir ve bu durum dilimizin özünü bozmakla birlikte aynı zamanda dilimizin asimile olmasına ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle de bizlerin en önemli görevlerinden birisi de dilimizi yabancı kelimelerden arındırmak ve korumaktır. Bu yazımızda Türkçemizi yabancı kelimelerden korumak için neler yapmalıyız kısaca hakkındaki bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Öncelikle dilimizi yabancı kelimelerden korumak amacı ile daha güzel ve özenli bir şekilde Türkçe konuşmalıyız. Bu bağlamda gerek konuşma dilinde gerekse yazma dilinde yabancı kelimelerin Türkçe karşılıklarını kullanmak dilimiz açısından büyük fayda sağlayacaktır.

Türkçenin yabancı kelimelerden korunması konusunda toplumun örnek aldığı iş adamları, devlet büyükleri gibi kişilere de büyük görev düşmektedir. Öyle ki; bu kişilerin toplum karşısında güzel ve doğru Türkçe konuşmaları da insanlara doğru örnek teşkil edecektir.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir