Ucuza Simit Satmanın Sonucu, Tehdit!

Normalde Bursa ilinde bir simidin satış fiyatı 1 lira olarak biliniyor.  Bursa ilindeki bir fırın, diğer yerlerde 1 liradan satılan simidi 50 kuruşa sattığı için, fırının önünde kuyruk oluşuyor. Fırın sahibi olan Gürsel Kavan, fiyatı 50 kuruş olarak belirlemesinden dolayı tehdit edildiğini öne sürüyor.

Gürsel Kavan, Sayın Cumhurbaşkanını örnek aldığını söyleyerek, hedefinin 2023 olduğunu ve simidi 50 kuruştan 7 yıl daha satacağını söyledi.

Gürsel Kavan’ın sahibi olduğu fırın, Bursa ilinin Merkez Osmangazi ilçesi olan Demirtaşpaşa Mahallesi Demirtaş metro istasyonu çıkışında bulunuyor. Simidi 1 lira yerine 50 kuruştan satmasından dolayı tehdit edildiğini söyleyen Gürsel Kavan, simidi 50 kuruştan satmaya devam edeceğini belirterek, tehdit edenlere adresini de belirterek ‘Buyursunlar, gelsinler.’ dedi.

Fırında üretilen simit maliyetinin 35 kuruşa denk geldiğini anlatan Gürsel Kavan,  2023 yılına kadar simidi 50 kuruştan satmaya devam edeceğini vurguladı. Gürsel Kavan, yurttaşların 1.50 lira vererek karınlarını doyurduklarını söylerken, bu durumun fiyat açısından kendilerini sıkıntıya sokmadığını ve kazançlarının kendilerine yettiğini söyledi. Maddi durumu yeterli olmayanlar için simidi 50 kuruşa yemenin önemini vurgulayan Gürsel Kavan, bu insanların mutluluğunun paradan daha önemli olduğunu söylüyor. Okul çıkışı öğrencilerin, simit yemekten vazgeçemeyen insanların ve herhangi bir restoran ya da lokantada yemek yemeye maddi güçleri yetmeyen insanların karınlarını doyurmanın mutluluğuna önem vuran Gürsel Kavan, her şeyin para olmadığını ve bu tür uygulamaların daha fazla olması gerektiğine dikkat çekerek, tehdit eden kişilerin inadına onlara ders vermiş bulundu.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir