Vatan İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda vatan sevgisinin önemi hakkında bilgi vererek vatan ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Bir milletin üzerinde yaşadığı topraklara vatan adı verilmektedir. Ancak anlam olarak bakıldığında vatanı sadece bir toprak parçası olarak görmemek gerekmektedir. Çünkü bu topraklar sahip oldukları manevi değer ile birlikte vatan haline gelmişlerdir.

Her milletin vatanı kendisi için değerlidir. Çünkü bu topraklar her şeyden önce kişinin ait olduğu ve doğup büyüdüğü topraklardan. Vatan topraklarının değerini en iyi, vatanından ayrı kalmış olan insanlar anlamaktadır. Çünkü bir insan vatanından uzak kaldığında tüm alışkanlıklarından ve yaşam tarzından da uzak kalacak ve bu sebeple kendisini yabancı hissedecektir.

Vatanımızın toprakları atalarımızın bu uğurda döktükleri kanları ile bize ait hale gelebilmiştir. Tarihin sayfaları vatan için yapılan fedakârlıklar ile doludur. Bu sebeple vatan topraklarının kıymeti bilinmeli ve bu topraklar her vatandaş tarafından canı pahasına korunmalıdır.

Vatan Sevgisi İle İlgili Yazılar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

2 Yorum Yapılmış, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Defne delen

    Bence biraz kısa haaa! yazı güzel çok güzel ama uzatılabilir bide “gamze çetin” sana katılıyorum

    Cevap Yaz
  2. gamze çetin

    bana vatan ile ilgili bir konuşma hazırlayabilir misiniz kısa olsa daha iyi olur

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir