Yakın Çevremizi Tanımanın Önemi

Bu sayfamızda çevre nedir sorusunun cevabını vererek yakın çevremizi tanımanın önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bir insanın hayatını devam ettirdiği doğal ortama çevre adı verilmektedir. Çevrenin en önemli öğeleri hava, su, toprak, bitkiler ve insanlardır. İnsanın her zaman içinde bulunduğu, hayatını devam ettirdiği yere yakın çevre adı verilmektedir. Bir insanın evi, sokağı, okulu, mahallesi yakın çevresini oluşturan yerlerdir.

Yakın çevremiz içerisinde günlük ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz birtakım mekanlar bulunmaktadır. Bunların en önemlileri pazarlar, çarşılar ve çeşitli dükkanlardır. Ayrıca postane, belediye binası, okul gibi devlet kurumları da bu yakın çevrenin içinde yer almaktadır. Bu sebeple yakın çevremizi iyi tanıyarak bu yerlerin nerede olduğunu bilmek kişinin günlük ihtiyaçlarını karşılamasını kolaylaştıracaktır.

Her insan yakın çevresi ile sürekli etkileşim halindedir ve bu çevrede bulunan mekânlar bizim ihtiyaçlarımızı karşılamamız için bize birçok imkan sağlamaktadır. Çevresini tanıyan kişi nereden uzak durması gerektiğini ve nereden ihtiyacını karşılayabileceğini de kolaylıkla tespit edebilmektedir.

Çevremizi Tanımanın Faydaları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir