Yalnızlık İle İlgili Deneme

Her insanın doğduğu ve yetiştiği toplum ve sosyal çevre farklılık göstermektedir. Dolayısıyla da insanlar karakterlerini içinde bulundukları sosyal çevreye göre oluşturmaktadır. Ancak insanların ihtiyaç duydukları temel ve sosyal ihtiyaçlar hemen hemen aynı olmaktadır. Bu bağlamda yalnızlık da her insan için önemli olan ve kimsenin istemeyeceği bir durumdur. Bu yazımızda sizler için hazırladığımız yalnızlık ile ilgili deneme örneğimizi sizler ile paylaşacağız.

YALNIZLIK

Her insan yaradılışı gereği gereği sosyal birer canlılardır yani insanlar hayatları boyunca çevrelerinde sürekli insanlara ihtiyaç duyarlar ve çevrelerindeki insanlar ile hem üzüntülerini hem sevinçlerini paylaşarak kendilerini yalnız hissetmezler.

Yalnızlık, insanların yaşam sevincini belki de içlerinden söküp atan bir duygudur. Çünkü yalnız insanlar ne mutlu günlerinde ne de mutsuz günlerinde çevrelerinde kimseyi göremeyen insanlardır ve bu durum insanları son derece mutsuz eder. Bu nedenle yalnız olan insanlar sadece yaşamak için yaşarlar ve çoğu zaman yaşamlarından bir tat almazlar.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir