Yazı Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olurdu

Bu sayfamızda yazının önemi hakkında bilgi vererek yazı olmasaydı hayatımız nasıl olurdu sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

İnsanlık tarihinin en önemli icatlarından bir tanesi de yazıdır. İnsanoğlu yazı sayesinde kendini ifade edebilmiş ve düşündükleri ile hissettiklerini kendinden sonraki nesillere aktarabilmiştir. Bu sayede insan her attığı adıma gelecekte bir yenisini ekleyebilmiştir.

Yazının olmadığı düşünüldüğünde bu insanlık açısından oldukça büyük bir felaket olacaktır. Çünkü yazının olmaması durumunda yaşanılan hiçbir şeyin geleceğe aktarılması mümkün olmayacaktır. Bugün yaşananlar burada kalacak, iyi veya kötü hiçbir tecrübe gelece aktarılamayacaktır Bu durumda ise insanoğlu yapılan hataları yeniden tekrarlayacak ve hiçbir zaman bilimin basamaklarından tırmanamayacaktır.

Yazı yaşanılan şeylerin kanıtlanmasında da çok önemli bir araçtır. Yazının olmaması durumunda insanlar kendini savunamayacak ve sözleşmelerini ispat edemeyeceklerdir. Bu da oldukça kötü bir durumdur ve insanlar yazı ile sözleşmelerini kayıt altına alarak bu durumdan kurtulmaktadır.

Yazının hayatımızdaki Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir