Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer Kompozisyon

Bu sayfamızda yazın başı pişenin kışın aşı pişer ne demektir sorusunun cevabını vererek bu söz ile ilgili kompozisyon çalışmamıza yer vermeye çalışacağız.

İnsan hayatında bir şeylere sahip olabilmek için sürekli çalışmak zorundadır. Özellikle şartların kolay olduğu zamanlarda hayata karşı mücadele eden insanlar, zor zamanlarda rahat etmektedirler.

Yaz mevsimi havaların sıcak olduğu, günlerin uzun geçtiği bir zamandır. Bu mevsimde herkes tatil yapıp eğlenirken çalışan kişiler kış mevsiminde oldukça rahat etmektedirler. Oysa bir insan yaz mevsiminde sürekli gezip, eğlenerek vakit geçirirse o insan hem çok fazla para harcayacak hem de kış mevsimi için birikim yapamayacaktır. Bu sebeple yaz mevsiminde çalışıp birikim yapmanın önemi büyüktür.

Bu atasözünün anlamı Ağustos Böceği ile Karınca masalında çok iyi anlatılmıştır. Burada yaz mevsiminde sürekli saz çalıp şarkı söyleyen ağustos böceği, kış geldiğinde yazın sürekli çalışıp hazırlık yapan karıncaya muhtaç olmakta ve ondan yardım istemektedir.

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Hesaplamalar

2 Yorum Yapılmış, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Ramazan

    Valla bir saat ağustos böceği ile karınca hikayesi aklıma gelmeyecekti.

    Cevap Yaz
  2. haydar

    ben bunu çok beğendim ödevim için yardımcı oldunuz teşekkürler.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir